KRAKÓW +48 12 421 78 80Specjalizacja

Prawo filmowe

Pomoc prawna przy produkcji i dystrybucji filmów, umowy koprodukcyjne, doradztwo prawne w zakresie prawa autorskiego.

Wspieramy produkcję filmową świadcząc kompleksową obsługę produkcji i dystrybucji filmu, od współpracy na etapie pozyskiwania finansowania i developmentu, umów koprodukcyjnych, umów z twórcami i aktorami, zgód na wykorzystanie wizerunku, licencji na wykorzystanie archiwaliów, umów dotyczących postprodukcji, po umowy dystrybucyjne oraz świadcząc doradztwo prawne m.in. w zakresie prawa autorskiego.

Wspieramy klientów przy pozyskiwaniu środków z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz regionalnych funduszy filmowych. Uczestniczymy w festiwalach filmowych oraz konferencjach dla branży filmowej i kinowej, m.in. prowadząc szkolenia i warsztaty dla profesjonalistów związanych z filmem.

Realizujemy warsztaty i szkolenia podczas takich wydarzeń jak Krakowski Festiwal Filmowy, Konferencja Kin Studyjnych i Lokalnych, Międzynarodowy Festiwal Etiuda i Anima.
Szkolenia prawne – więcej informacji.

Adwokat Marcin Lassota jest członkiem Krakowskiego Klastra Filmowego.

Współpracujemy z agencjami reklamowymi i marketingowymi opiniując kampanie reklamowe, w tym reklamy alkoholu, wyrobów tytoniowych, leków i wyrobów medycznych. Doradzamy w zakresie zasad uczciwej reklamy, prawa autorskiego i wykorzystania wizerunku w reklamie. Prowadzimy pomoc prawną dla podwykonawców – grafików, copywriterów, autorów treści.

Naszym prawnikom zaufali m.in.: Krakowski Festiwal Filmowy, Krakowska Fundacja Filmowa, Krakowski Klaster Filmowy, producenci filmów fabularnych i dokumentalnych, członkowie KIPA, dystrybutorzy filmowi, indywidualni twórcy filmowi i aktorzy.


Zaufali nam

Szkolenia

Wszystkie szkolenia

Specjalizacje

Wszystkie specjalizacje

Prawo autorskie

Prawo własności intelektualnej: prawo autorskie i prawa pokrewne, prawo własności przemysłowej, doradztwo prawne, umowy autorsko-prawne

Więcej

Spory, arbitraż, mediacja

Reprezentacja Klientów przed sądami wszystkich instancji. Pełnomocnictwo w postępowaniach arbitrażowych i mediacjach

Więcej

Zespół

Cały zespół

Marcin Lassota LL.M.

adwokat, wspólnik

Wojciech Krawiec

adwokat, wspólnik

Agata Bylińska

prawniczka, specjalistka ds. zamówień publicznych

Magdalena Kasprzyk-Chevriaux

adwokat, of counsel
© 2018 Kancelaria Lassota sp. j. Projekt graficzny: Łukasz Podolak  Wdrożenie: WP-Expert