Specjalizacja

Prawo medyczne

Odszkodowania za błędy medyczne, ochrona praw pacjenta, pomoc prawna dla szpitali i lekarzy, prawo farmaceutyczne.

Reprezentujemy pacjentów w sprawach dotyczących błędów medycznych i roszczeń odszkodowawczych, w tym m.in. odszkodowania za błędy okołoporodowe, błędy w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej.

W sprawach o odszkodowanie oraz zadośćuczynienie za błąd medyczny pomagamy zgromadzić pełną dokumentację medyczną, aby dokonać jej analizy prawnej, często w konsultacji z lekarzami właściwych specjalizacji. Do naszych zadań należy też profesjonalna reprezentacja przed sądem, obejmująca właściwą strategię procesową i przeprowadzenie dowodów.

Wspieramy prawnie podmioty lecznicze (szpitale, przychodnie, jednostki medyczne oraz indywidualnych lekarzy) realizując szkolenia prawne w takich tematach jak: właściwa organizacja procesu leczenia, ochrona danych osobowych w służbie zdrowia, zamówienia publiczne i prawo pracy. Naszym celem jest pomoc prawna w lepszym zaplanowaniu świadczeń medycznych i podniesienie ich jakości oraz zapewnienie ochrony praw pacjenta, a w konsekwencji możliwość uniknięcia błędów medycznych.

W kręgu naszego zainteresowania zawodowego leżą zagadnienia prawa farmaceutycznego, a szczególności reklama leków, suplementów diety i innych środków spożywczych oraz wyrobów medycznych, a także dopuszczenie do obrotu leków i suplementów diety.

Szkolenia

Wszystkie szkolenia

Specjalizacje

Wszystkie specjalizacje

Zamówienia publiczne

Kompleksowa opieka prawna w zakresie zamówień publicznych dla zamawiających i wykonawców, obsługa inwestycji

Więcej

Spory, arbitraż, mediacja

Reprezentacja Klientów przed sądami wszystkich instancji. Pełnomocnictwo w postępowaniach arbitrażowych i mediacjach

Więcej

Zespół

Cały zespół

Marcin Lassota LL.M.

adwokat, wspólnik

Wojciech Krawiec

adwokat, wspólnik

Agata Bylińska

prawniczka, specjalistka ds. zamówień publicznych

Magdalena Kasprzyk-Chevriaux

adwokat, of counsel
© 2018 Kancelaria Lassota sp. j. Projekt graficzny: Łukasz Podolak  Wdrożenie: WP-Expert