Szkolenia prawne

Kancelaria prawna Lassota Krawiec prowadzi szkolenia prawne dla firm, instytucji i osób prywatnych. Organizujemy szkolenia zamknięte z prawa w zakresie naszych specjalizacji, a dzięki współpracy z firmami szkoleniowymi bierzemy również udział w szkoleniach otwartych, obejmujących różne dziedziny prawa. Nasi trenerzy są zapraszani na wykłady i wystąpienia na konferencjach, zjazdach i sympozjach.

Prowadzimy szkolenia z prawa w sposób ciekawy i praktyczny, tak by uczestnicy zdobyli wiedzę, którą mogą wykorzystywać w codziennej pracy. Stawiamy na realne case study z naszej praktyki zawodowej, stosujemy aktywne metody szkoleniowe (warsztaty, symulacje, ćwiczenia), by trudny język prawniczy stał się zrozumiały i jasny dla uczestników. Każde nasze szkolenie z zakresu prawa to kolejni, zadowoleni uczestnicy.

 


Specjalizacje szkoleniowe


Nasi trenerzy

Marcin Lassota LL.M.

adwokat, wspólnik

Wojciech Krawiec

adwokat, wspólnik

Agata Bylińska

prawniczka, specjalistka ds. zamówień publicznych

Zaufali nam

Co mówią o nas

Agata Bisping

Element Talks

Podczas Element Urban Talks mecenas Marcin Lassota poprowadził dwa warsztaty, które przygotowywały architektów i przedstawicieli branży kreatywnej do konfrontacji z problemami prawnymi związanymi z zawieraniem umów pomiędzy klientem a wykonawcą projektu. Oba spotkania cieszyły się dużą popularnością a ich uczestnicy w ankiecie wyrażali zadowolenie z poziomu i profesjonalizmu warsztatów. Wysoko oceniali nie tylko sposób prowadzenia warsztatów, ale przede wszystkich profesjonalizm prowadzącego i przekazaną praktyczną wiedzę i rozwiązania.

Barbara Orlicz-Szypuła

Krakowski Festiwal Filmowy

Goście KFF Industry docenili praktyczny wymiar oraz przystępną formę spotkań, których tematem były m.in. zagadnienia dotyczące cytatu filmowego, prawnych aspektów VOD i wykorzystania muzyki w filmie. Ważna była możliwość dyskusji i uzyskania od prawnika odpowiedzi na szczegółowe pytania. Dlatego panele prawne dla filmowców prowadzone przez mecenasa Lassotę cieszą się zainteresowaniem i są już stałym elementem naszego Festiwalu.

Bogdan Balicki

Fundacja Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison

Przystępność i operowanie ciekawymi przykładami oraz aktualność tematyki szkolenia z prawa autorskiego poprowadzonego przez adwokata Marcina Lassotę podczas V Konferencji Kin Studyjnych i Lokalnych w Chodzieży, zachęciła nas do zaproszenia go na kolejną konferencję do Kielc, gdzie potwierdził swoje wysokie kwalifikacje z zakresu prawa autorskiego, które dla nas, prowadzących kina, na co dzień obcujących z tymi zagadnieniem, jest niezwykle ważne.

Joanna Orlik

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie

Szkolenia otwarte organizowane z MIK cieszyły się uznaniem instytucji kultury, przede wszystkim za zrozumiały język oraz klarowność przekazu.  Uczestnicy docenili możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące konkretnych problemów prawnych.

Tematyka była dopasowana do potrzeb instytucji kultury, obejmowała m.in. prawo autorskie, korzystanie z fotografii i organizowania promocji na facebooku i zamówienia publiczne.

Sławomir Kozłowski

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Uczestnicy szkolenia wysoko ocenili zarówno dobór tematów szkolenia pod kątem przydatności w codziennej pracy samorządowych instytucji kultury, jak również otwartą, umożliwiającą zadawanie pytań formułę szkolenia. Pochlebne oceny zebrały także przygotowane dla uczestników dodatkowe materiały szkoleniowe w formie publikacji zawierającej syntetyczne ujęcie najważniejszych aspektów tematyki szkolenia i umożliwiające samodzielne poszarzenie wiedzy.

Szkolenie odbyło się w 3 blokach programowych dopasowanych do głównych profili instytucji kultury: muzeów, bibliotek oraz animatorów kultury i instytucji pokrewnych (galerie, ośrodki muzyczne).

  Zainteresowany szkoleniem?
  Napisz do nas!

  Napisz do nas!

  Kancelaria Lassota zaprasza do kontaktu. Posiadamy biura w Krakowie oraz w Warszawie, oraz współpracujemy z prawnikami za granicą (m.in. Portugalia, Francja).

  Szkolenia prawne i wystąpienia prowadzimy w całym kraju.  © 2018 Kancelaria Lassota sp. j. Projekt graficzny: Łukasz Podolak  Wdrożenie: WP-Expert